11l1     11l2

W naszej szkole z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyła się uroczysta akademia. Rozpoczęła się od wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu. Następnie nauczyciel historii Pan Remigiusz Trembowski przedstawił krótko najważniejsze fakty dotyczące rozbiorowych dziejów Polaków. Szczególną uwagę zwrócił na różnorodność w pojmowaniu i praktykowaniu patriotyzmu, który zawsze powinien mieć pozytywny wymiar i nie może być skierowany przeciwko żadnej grupie społecznej. Zasadniczą częścią akademii był występ wokalny uczniów pod kierunkiem Pani Iwony Chełmickiej. Uczniowie wykonali pieśni o tematyce patriotycznej, m. in. Legiony, Piechota.Po występie uczniów głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Morawski, który zwrócił uwagę na znaczenie jakie ma wolna ojczyzna i zbiorowa pamięć o przeszłości, wspomniał również o tragedii wojennej na Ukrainie. Na końcu podziękował uczniom za piękny występ, a nauczycielom: Pani Iwonie Chełmickiej, Pani Monice Modzelewskiej i Panu Remigiuszowi Trembowskiemu, za przygotowanie uroczystości.