niew1     niew2

"Dla dzieci trzeba pisać tak, żeby dorośli nie  nudzili się  przy czytaniu".

Wanda Chotomska

Dwudziestego października 2022 roku w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie już po raz drugi gościła Pani Hanna Niewiadomska, autorka wierszy dla dzieci, która napisała i wydała 4 pozycje książkowe pod wspólnym tytułem „Bajczytanki Pani Hanki”. Od ponad 20 lat poetka odbywa mnóstwo spotkań autorskich na terenie całego kraju. Jej wiersze zdobyły wielką popularność zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

Spotkania  z autorką odbywały się w czterech grupach począwszy od dzieci przedszkolnych aż do klasy V. Na każdym z nich uczniowie klasy III i IV recytowali poznane wcześniej wiersze. Autorka była pod wrażeniem pięknej deklamacji jej utworów. Pani Hanna Niewiadomska jest osobą posiadającą dar wspaniałej komunikacji z innymi, a w szczególności z dziećmi, dlatego szybko pobudziła  wyobraźnię i zaskarbiła szczególną sympatię wszystkich uczestników spotkania. W ciekawy sposób interpretowała i opowiadała o swoich wierszach oraz o tym, co ją zainspirowało do ich pisania. Podczas spotkań dzieci rozwiązywały zagadki, układały rymy, wspólnie z autorką tworzyły wiersze. Z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych wierszy, a także zadawały pisarce ciekawe pytania dotyczące warsztatu pisarskiego. Po każdym spotkaniu można było  nabyć książki  z imienną dedykacją i autografem autorki.

Wszystkim, którzy chcieliby poznać bliżej Panią Hannę Niewiadomską i jej twórczość polecamy stronę internetową: www.bajczytanki.pl