papiez

„Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu.”

Św. Jan Paweł II

18 października 2022r. w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie odbył się XXII Dzień Papieski,  który przypada każdego roku 16 października w rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową .

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II i wspólnego odśpiewania ulubionej pieśni Ojca Świętego– Barki. W dalszej części uczniowie przybliżyli  sylwetkę Papieża Polaka oraz  dorobek jaki pozostawił po sobie w kontekście służby prawdzie o rodzinie.

Jan Paweł II wielokrotnie zwracał się  do wiernych wskazując  drogowskazy życia: „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu.”

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”

Po uroczystym błogosławieństwie nauczycieli i młodzieży przez księdza Dariusza, społeczność szkolna złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem Patrona.

Niech dorobek i pamięć o tym wielkim Polaku z rodu Słowian zachowa się w pamięci kolejnych młodych pokoleń Polaków. Święty Janie Pawle II – módl się za nami!

Uroczystość przygotowana została przez uczniów klasy piątej pod przewodnictwem księdza Dariusza Krajewskiego.