balladyna

29 września 2022r. uczniowie klas VI-VIII obejrzeli w Ostrołęckim Centrum Kultury przedstawienie pt. „Balladyna” w wykonaniu aktorów teatru „ARTENES” z Wrocławia.

Bez wątpienia utwór Juliusza Słowackiego należy do najciekawszych dramatów. Pomimo upływającego czasu przesłanie tego dzieła nie traci na wartości, co sprawia, że często pojawia się na szacownych scenach  w coraz to nowych odsłonach. Wielowątkowa akcja połączona z uniwersalnym przesłaniem, zastosowanie groteski i ironii czynią ten utwór wyjątkowo żywym i wdzięcznym do interpretacji. Widzowie obejrzeli wspaniałą baśń, w której romantyczna fantazja przenika i determinuje wydarzenia ze świata realnego. Adaptacja przybliżyła wszystkim treść utworu, który zajmuje poczytne miejsce w kanonie literatury polskiej.

Anna Brzostek