mirka1     mirka2

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodziliśmy 8 maja w całej Polsce podejmowane były różne inicjatywy, które służyły promocji czytelnictwa. Z racji tych obchodów w bibliotece szkolnej zorganizowano konkurs plastyczny „Biblioteka oczami czytelnika”, w którym wzięło udział 28 czytelników w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV- VIII.

W dniu 15 czerwca konkurs został rozstrzygnięty. W kategorii młodszych klas I i II miejsce zajęły uczennice klasy III Maja Grądzka i Oliwia Podolak. Trzecie miejsce komisja przyznała uczennicy klasy II Paulinie Strzemiecznej. W tej kategorii również wyróżnionych zostało czworo uczniów: Wojciech Godlewski kl. II, Kacper Szczechura kl. I, Jan Karol Wojtyła kl. I, oraz Gabrysia Gajewska z klasy II. Opiekunami w/w uczniów były Pani Agnieszka Godlewska, Pani Lidia Pazik oraz Pani Małgorzata Malicka.

W kategorii klas IV- VIII zwyciężyła Amelia Wojciechowicz, drugie miejsce przyznano Magdalenie Jasińskiej z klasy IV, a trzecie Natalii Sobotce - klasa V. W tej kategorii było tylko jedno wyróżnienie, na które zasłużyła praca Amelii Piórkowskiej z klasy VII.

Wszystkie wykonane prace były na bardzo wysokim poziomie, dlatego jury w składzie Pani Barbara Wojciechowicz, Pani Karolina Lesińska oraz Pani Mirosława Barbara Dziełak zmierzyło się z trudnym zadaniem, jakim było wyłonienie zwycięzców i wyróżnionych. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, dla pozostałych uczestników były podziękowania oraz zakładeczki.

Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom za udział konkursie, piękne prace, które służą  promocji biblioteki,  jury za sumienną pracę  i serdeczną atmosferę, a wychowawcom za zaangażowanie  i wsparcie uczestników.

Mirosława Barbara Dziełak