dz0

dz1     dz2

10 maja uczniowie klas VI- VIII wzięli udział w wycieczce do Ostrołęki. W Ostrołęckim Centrum Kultury obejrzeli spektakl „Dziady”, który został przygotowany przez Teatr „Artenes” z Wrocławia. Dzieło Adama Mickiewicza zajmuje ważne miejsce w kanonie lektur szkolnych. Oryginalne wprowadzenie w główną część spektaklu przybliżyło genezę powstania utworu, a spotkanie z duchami – Rózią i Józiem, widmem Złego Pana oraz pasterką Zosią stanowiło dla ósmoklasistów doskonałą lekcję powtórzeniową przez egzaminem. Znakomita gra aktorska, muzyka, potęgująca nastrój grozy i tajemniczości oraz efekty świetlne bardzo spodobały się licznie zebranej publiczności. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały panie: Monika Modzelewska, Anna Brzostek i Barbara Wojciechowicz.