h1     h2

10 maja 2022r. dzieci z  z Gminnego Przedszkola w Wąsewie  miały przyjemność oglądać w OCK w Ostrołęce, przedstawienie teatralne pt. „Dzieci Króla Baśni”. Aktorzy teatru ARTENES w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali widzom spektakl, którego motywem przewodnim była TOLERANCJA. Bohaterowie, trójki dzieci, które nie potrafiły żyć ze sobą w zgodzie, tylko ciągle się kłóciły,  przezywały i wytykały sobie zewnętrzne cechy wyglądu. Król Baśni zamienił je w postaci z bajek, by zrozumiały, jak to jest, gdy ktoś uważa nas za kogoś gorszego. „Pinokio” z wielkim nosem, „Plastusia” z odstającymi uszami i „Gruba Dynia” wyruszyli w pełną przygód podróż do Krainy Króla Baśni, by prosić go o zdjęcie zaklęcia. Po drodze musieli zmierzyć się ze Złym Lichem, Złotym Cukierkiem i Wschodnim Wiatrem, pokonując ich prawdomównością, zdrowym odżywianiem i odwagą. Publiczność z zachwytem śledziła przygody bohaterów, którzy stali się grupą prawdziwych, dobrych przyjaciół, dla których wspólna zabawa, szacunek i zrozumienie stały się czymś naturalnym. Wspaniała gra aktorska, wesołe piosenki, piękna  scenografia, efekty dźwiękowe i światła laserów wzbudziły wiele pozytywnych emocji.

Jolanta Włodarczyk