k1.1     k1.2

„Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego”

Jan N. Zboiński, na sesji sejmowej 3 maja 1791 r.

29 kwietnia 2022 roku uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, po odśpiewaniu hymnu, dzieci obejrzały prezentację o wymowie patriotycznej przygotowaną przez panią Lidię Pazik. Wybrani uczniowie pięknie wyrecytowali wiersze o ojczyźnie, a wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę.

Wicedyrektor szkoły pani Agnieszka Godlewska w swoim wystąpieniu uzmysłowiła wszystkim jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Podkreśliła, iż 2 maja będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski. Zachęcała do wywieszenia jej, aby każdy polski dom był przystrojony w biel i czerwień, a także by dać mocny wyraz naszego przywiązania i szacunku  do narodowych symboli i tych wielkich wartości, które kształtowały nas - Polaków - na przestrzeni wieków. Życzyła wszystkim szczerej radości i dumy z bycia Polakiem oraz miłego świętowania.

Była to piękna lekcja historii, podczas której uczniowie zapoznali się z ważnymi dla naszego kraju wydarzeniami historyczno-patriotycznymi.