dbidz

Święto Babci i Dziadka, obchodzone 21 i 22 stycznia, to jedne z najpiękniejszych świąt obchodzonych w przedszkolu. To wyjątkowy okres, gdy dziadkowie mogą spędzić czas ze swoimi największymi skarbami – wnukami. Wysłuchać specjalnie wyrecytowanych przez nich wierszyków, a także otrzymać własnoręcznie wykonane przez maluchy prezenty. Niestety w tym roku, z powodu pandemii, nasi kochani Dziadkowie nie mogli odwiedzić naszego przedszkola. My jednak nie zapomnieliśmy o nich. Dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowywały się do tego święta bardzo aktywni. W salach pojawiły się gazetki okolicznościowe, przedszkolaki przygotowywały upominki dla swoich bliskich, uczyły się wierszy, piosenek i tańców. Występy z tego szczególnego święta zostały przeniesione w sferę wirtualną w formie filmu i zdjęć z tysiącami całusów dla Babć i Dziadków. Przedszkolaki w tym dniu zabrały dla swoich dziadków upominki i laurki wraz z życzeniami.

Dzisiaj jest dzień Babci i święto Dziadziusia,

o tym dniu pamięta każda mała wnusia.

My – wasi wnukowie – również pamiętamy

i swoim najbliższym życzenia składamy.

W dniu Waszego święta, chcemy Wam złożyć

najserdeczniejsze życzenia uśmiechu i słonka.

Szczęścia wielkiego i wszystkiego dobrego.

Jolanta Włodarczyk