den1     den2

14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz przekazali na ręce Pana Dyrektora, Dariusza Morawskiego symboliczny bukiet kwiatów. W swoim przemówieniu Pan Dyrektor przedstawił rys historyczny obchodzonego święta. Podziękował za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Podczas uroczystości głos zabrali również zaproszeni goście: Wójt Gminy Wąsewo- pan Rafał Kowalczyk oraz przedstawiciele Rady Gminy Wąsewo, ksiądz proboszcz- Leszek Rukat, prezes Banku Spółdzielczego- pani Urszula Zalewska, prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska- pan Stanisław Kowalczyk oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców- pani Iwona Fercho. Miłym akcentem było wręczenie nagród Wójta Gminy oraz Dyrektora Szkoły. Kolejnym punktem obchodów tego szczególnego dnia był montaż słowno- muzyczny pod hasłem: „Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy”. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za poświęcenie i troskę o dobro wychowanków oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Na zakończenie uroczystości wszyscy nauczyciele oraz zaproszeni goście zostali obdarowani zdrowym, roślinnym upominkiem w postaci ananasa.