jg1     jg2

Bądźcie ze mną na Jasnej Górze i wszędzie!

22.10.1978 r.

Z homilii inaugurującej pontyfikat

Nie lękajcie się” to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego i tradycyjnie hasło tegorocznej XXI pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Odbyła się ona w dniach 6-7 października br. Celem Rodziny skupiającej społeczność szkolną, która za patrona wybrała sobie papieża z Polski jest integracja uczniów oraz propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II. Idea zrodziła się w 1998 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu. Rodzinne współdziałanie daje możliwość wspólnego pogłębiania wiary, stwarza różne płaszczyzny wymiany doświadczeń i umożliwia poznawanie regionalnych kultur. Tegoroczna pielgrzymka włączyła się również w narodowe dziękczynienie za Prymasa Tysiąclecia – kardynała Stefana Wyszyńskiego. – jako wyraz pamięci, szacunku i uznania dla Jego życia i posługi pasterskiej.

Delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką ks. Dariusza Krajewskiego, p. Agnieszki Godlewskiej, p. Adrianny Kowalewskiej i p. Huberta Bobrowskiego również wzięła udział w tegorocznych uroczystościach na Jasnej Górze. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że Papież Jan Paweł II- patron Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie- jest wciąż żywy w sercach dzieci i młodzieży. Jest postacią wyjątkową, która uczy odwagi, szacunku oraz miłości do drugiego człowieka i przyrody. Wędrujemy jego śladami, a Jasna Góra jest jednym z tych miejsc, gdzie obecne jest jego serce.

Błonia jasnogórskie były pełne młodzieży w najróżniejszym wieku oraz ich opiekunów. Organizatorzy szacują, że na Jasną Górę przybyło około 5000 uczniów ze 140 szkół z całej Polski.

Udział w rodzinnym spotkaniu jasnogórskim był pięknym wyznaniem wiary wszystkich zatroskanych o to, żeby wychowanie młodego pokolenia odbywało się w duchu nauczania św. Jana Pawła II.