cz1     cz2

cz3     cz4

cz5     cz6

14 września w naszej szkole odbyła się IX edycja Narodowego Czytania, której głównym założeniem jest popularyzacja czytelnictwa oraz odkrywanie piękna polskiej literatury wśród uczniów. W tym roku Narodowe Czytanie zostało zainaugurowane przez Parę Prezydencką 5 września, a jako lekturę wybrana została „Balladyna” Juliusza Słowackiego, wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Do wspólnego czytania w naszej szkole przyłączyły się również klasy I-III gdzie czytano utwór Marii Konopnickiej "Co słonko widziało". Ze względu na obecnie panującą sytuację czytanie odbywało się w klasach, które zainaugurował pan dyrektor Dariusz Morawski. W akcji wzięli udział nauczyciele: pani Barbara Wojciechowicz, pani Anna Skalik, pani Iwona Podolak, pani Lidia Pazik, pani Bożena Podrażka oraz pani Monika Modzelewska, a także uczniowie. Czytanie wybitnych dzieł ojczystej literatury wspaniale jednoczy nas jako wspólnotę, wzmacnia polską tożsamość i narodową dumę.

Monika Modzelewska