g1     g2

"Śpiewamy dla Niepodległej"

16.11.2023 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie odbył się konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod hasłem "Śpiewamy dla Niepodległej”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie pod patronatem Starosty Stanisława Kubła. Konkurs był skierowany do uczniów wszystkich szkół powiatowych oraz szkół podstawowych.

Celem konkursu było: wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej oraz kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny. Uczestników konkursu oceniało 3- osobowe Jury na czele z panem Starostą Stanisławem Kubłem.

Każdy uczestnik konkursu prezentował jeden utwór o tematyce patriotycznej. Naszą szkołę w kategorii szkoły podstawowe reprezentowały: Alicja Szczechura- uczennica kl. V, która zajęła I miejsce wykonując piosenkę "Co to jest Niepodległość”, Magdalena Kusik- uczennica klasy VI z piosenką "Szara Piechota” oraz Emilia Groszyk- uczennica klasy VII z utworem "Dziewczyna z granatem". Do zmagań konkursowych uczennice przygotowała p. Iwona Chełmicka.

Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w dziedzinie muzyki.