wsz1     wsz2

Rozpoczęły się już wyczekiwane przez dzieci wakacje, jednak nie wszyscy uczniowie rozstali się z murami naszej szkoły. W dniach 3.07. – 7.07.2023 r. odbywały się w niej zajęcia „WAKACJE Z SZACHAMI”. Była to bezpłatna forma wypoczynku zorganizowana przez Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”. Celem tego przedsięwzięcia jest wzbogacenie oferty edukacyjnej mazowieckich szkół oraz upowszechnianie gry w szachy.

W „WAKACJACH Z SZACHAMI” uczestniczyło 20 uczniów z klas I-VI naszej szkoły. Zajęcia trwały pięć dni po 5 godzin dziennie. Był to czas spędzony bardzo aktywnie – wypełniony grami, zabawami stolikowymi i ruchowymi w budynku szkoły oraz na świeżym powietrzu, których nieodłącznym towarzyszem były szachy.

Odbyły się też zajęcia z instruktorem szachowym Panem Sławomirem Sobocińskim, podczas których młodzi szachiści mieli możliwość pogłębiania tajników królewskiej gry. Instruktor zorganizował również dla uczestników turniej szachowy (9 rund), w wyniku którego uczniowie mieli możliwość uzyskania wyższych kategorii w zakresie umiejętności gry w szachy.

Odbył się mecz szachowy – symultana, w którym Pan Dyrektor Dariusz Morawski grał jednocześnie ze wszystkimi zawodnikami, z których każdy rozgrywał partię na swojej szachownicy.

Na zakończenie zajęć Pan Dyrektor Dariusz Morawski oraz opiekun grupy Pani Małgorzata Pazik wręczyli wszystkim uczestnikom „Wakacji z szachami” pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy organizatorom tego przedsięwzięcia za możliwość udziału w ciekawej formie wypoczynku oraz dyrekcji szkoły za ogromne wsparcie w rozwijaniu szachowej pasji.