al1     al2

W czwartek 01.06.2023, W Gminnym Przedszkolu w Wąsewie zagościły Alpaki. W Dniu dziecka odbyły się zajęcia edukacyjne z alpakami o wdzięcznych imionach Chrupek i Ptyś. To dwa młode samce alpaki, trenowane i przygotowane do pracy z dziećmi w ramach szeroko rozumianej edukacji, rekreacji i terapii ze zwierzętami.

Alpaki są zwierzętami bardzo przyjaznymi, łagodnymi, nie okazującymi agresji. Ich towarzystwo sprzyja wyciszeniu i rozluźnieniu, zdecydowanie poprawiając nastrój i samopoczucie. Praca z dziećmi sprawia im ogromną radość. Dzieci poznawały zwierzęta, karmiły je, chodziły na spacerki, robiły sobie pamiątkowe zdjęcia oraz uczestniczyły w zajęciach plastyczno- technicznych. To był wyjątkowy i miło spędzony czas z Chrupkiem i Ptysiem.