hp1     hp2

hp3     hp4

hp5     hp6

W dniach 15.05. 23r. – 19.05.23r. uczniowie kl. V wzięli udział w projekcie edukacyjnym z języka polskiego pt. „Tydzień w Hogwarcie”. Inspiracją do nauki poprzez zabawę była lektura „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” J. K. Rowling.

Celem zajęć było zachęcanie młodych ludzi do czytania, redagowania wypowiedzi ustnych i pisemnych, rozwijanie kreatywności, wyrażanie swoich uczuć, twórczego myślenia, umiejętności współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji.

Na początku tygodnia uczniowie zostali rozdzieleni przez „Tiarę Przydziału” do czterech domów o nazwach: Gryffindor, Ravenclaw, Slitherin i Hufflepuff. Każda grupa wybierała swojego prefekta, który przez cały tydzień wypełniał „Kartę Osiągnięć” mieszkańców i zliczał punkty za zadania, które były realizowane na lekcjach. Uczniowie otrzymywali punkty za: przebranie charakterystyczne dla bohatera, którego odgrywali; wskazywanie fantastycznych miejsc, wydarzeń, postaci i przedmiotów; charakteryzowanie bohaterów, wymyślanie zaklęć, rysowanie postaci, sprawność fizyczną (gra w qidditcha) i poszukiwanie Kamienia Filozoficznego.

Wszyscy, wykorzystując wiedzę na temat lektury, dzielnie rywalizowali. Ostatniego dnia w Hogwarcie wyłoniono zwycięzców. Najwięcej punktów – 121-  zdobył Gryffindor, w skład którego weszli następujący uczniowie: Szymon Michalski (Harry Potter), Jakub Skrzecz (Ron Weasley), Magdalena Jasińska (Hermiona Granger), profesor Albus Dumbledore (Dawid Kaczmarczyk), Rubeus Hagrid (Dominik Kobryń). To właśnie oni zdobyli „Puchar Domu” i otrzymali najlepsze oceny.

Tydzień w Hogwarcie sprawił, że uczniowie chętnie zagłębiali się w treść lektury, wykonywali przydzielone prace, utrwalali wiedzę  z języka polskiego, wzmacniali poczucie własnej wartości i dokonywali samooceny. To były niezapomniane dni, które zostaną w pamięci na długo.

Anna Brzostek