czyt1     czyt2

5.04.2023r. w naszej bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Jest to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej, które ma od lat swój określony scenariusz. Zwykle rozpoczyna je przedstawienie, które dla najmłodszych adeptów sztuki czytania przygotowują uczniowie klas starszych. W tym roku uczniowie klasy II zaprezentowali scenariusz o książce. Uczniowie klasy pierwszej poznali sposoby obchodzenia się z książkami oraz zasady wypożyczania ich ze zbiorów bibliotecznych. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie wierności książce. Pan Dyrektor Dariusz Morawski piękną książką pasował każdego ucznia klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej w Wąsewie. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, zakładki, oraz „listy do rodziców”. Ponadto każdy uczeń z klasy pierwszej otrzymał książkę pt. ,,Pierwsze abecadło”, od Instytutu Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”, której nadrzędnym celem  jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci  w różnych grupach wiekowych. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Świeżo upieczeni czytelnicy obiecali, ze będą często odwiedzać bibliotekę i czerpać wiedzę z wypożyczonych książek. W uroczystości uczestniczyli Dyrektor Szkoły Podstawowej mgr inż. Adam Dariusz Morawski, wicedyrektor szkoły mgr Agnieszka Godlewska, wychowawcy klas 0 - III, ze swoimi wychowankami. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia serdecznie dziękuję, a w szczególności uczniom klasy II za piękny występ. Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej przyniosło wiele wzruszeń, zintegrowało zbiorowość szkolną, a dzieciom sprawiło wielką radość. Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze, po której biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Mirosława Barbara Dziełak