pac1     pac2

Uczniowie klasy II na zajęciach edukacyjnych poznawali pracę aktorów na scenie Wielkiego Teatru.  Obejrzeli przedstawienie z serii „W teatrze lalek”, które zainspirowało młodych artystów do przygotowania pacynek i odegrania własnych scenek dramowych.

Drama to bowiem jedna z metod aktywnych wykorzystująca techniki teatralne do celów edukacyjnych. Pozwala zaangażować uczniów w proces uczenia się umysłowo, fizycznie i emocjonalnie. Czyni naukę przyjemną, pomaga uczniom zrozumieć i zapamiętać materiał. Drama jest sposobem poznawania świata za pomocą działania. Jest metodą pedagogiczną, w której wchodzenie w określone role, improwizacje uczniów pozwalają kreować rzeczywistość. Nauczyciel dostarczając dziecku odpowiednich przeżyć, uczy je właściwych reakcji wobec napotkanych w życiu trudności.

Radość, która towarzyszyła podczas wystąpień poszczególnych grup była ogromna. Gromkie brawa dodawały odwagi młodym artystom i zachęcały do działania.

Małgorzata Malicka