Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

rr1     rr2

2 września 2019 roku odbyła uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020. O godz. 8.15  w kościele parafialnym odprawiona została Mszy Św., po której zakończeniu wszyscy udali się do szkoły. Pan Dyrektor Dariusz Morawski powitał przybyłych uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości: Wójta Gminy Wąsewo - Pana Rafała Kowalczyka, Prezesa Gminnej Spółdzielni Pana Stanisława Kowalczyka, księdza wikariusza Dariusza Krajewskiego, który rozpoczyna pracę w parafii i w szkole oraz przedstawiciela Rady Rodziców – Panią Elwirę Pieńkowską.

Następnie Pan Dyrektor wraz z Panią Wicedyrektor Agnieszką Godlewską podziękowali szanownej emerytce Pani Danucie Kaczmarczyk za wieloletnią pracę, trud, cierpliwość, i zaangażowanie w pracę szkoły. Do życzeń dołączyli się wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.Pani Danuta Kaczmarczyk ze wzruszeniem w głosie podziękowała zgromadzonym za miłe słowa skierowane pod jej adresem.

W dalszej części swojego wystąpienia Pan Dyrektor Dariusz Morawski przypomniał, że w dniu 1 września przypadała 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, nawiązał do tragicznych wydarzeń września 1939 roku i do bohaterstwa polskich żołnierzy.

Podsumowując, życzył uczniom, aby szkoła była dla nich miejscem intelektualnej przygody, gdzie zdobywanie i poszerzanie wiedzy, niczym  fascynująca wycieczka w nieznane, pozwoli im na rozwój własnych uzdolnień i zainteresowań. Nauczycielom natomiast życzył, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów przynosiły zadowolenie i satysfakcję. Zaproszeni goście przyłączyli się do tych życzeń.

Następnie wszyscy wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej.

Na zakończenie pan dyrektor podziękował nauczycielom:

- Paniom: Agnieszce Godlewskiej, Barbarze Wojciechowicz i Annie Skalik - za przygotowanie montażu słowno-muzycznego i dekoracji,

- Panu Wojciechowi Pawłowskiemu - za nagłośnienie i fotografowanie,

- Panom: Remigiuszowi Trembowskiemu i Przemysławowi Gozdowskiemu - za opiekę nad pocztem sztandarowym.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swymi wychowawcami.