foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Oficjalna strona internetowa

Zespołu Placówek Oświatowych w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Gimnazjum

gimnazjum logo

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

j1     j2

aparat

Z pierwszą na niebie gwiazdą

Bóg w naszym domu zasiądzie.

Sercem Go przyjąć gorącym,

Na oścież otworzyć wrota-

Oto co czynić wam każe

Miłość, największa cnota.

Jan Kasprowicz

Święta Bożego Narodzenia to w tradycji polskiej bardzo ważny i piękny czas, który wprowadza do naszego życia spokój, harmonię i radość. W Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie ostatni dzień przed przerwą świąteczną jest okazją do spotkań uczniów z wychowawcami, rodzicami i dyrekcją. Sale lekcyjne rozbrzmiewają wówczas pięknymi kolędami, pastorałkami i serdecznymi życzeniami.

20 grudnia 2018 roku cała społeczność szkolna zgromadziła się w hali sportowej GCSiR, by obejrzeć jasełka, które w tym roku nosiły tytuł „Tak! On jest Królem!”. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili historię narodzin Chrystusa. Wcielili się w role Maryi i Józefa, Heroda, diabła, mędrca i posłańca. Do ubogiej stajenki, by złożyć pokłon Jezusowi, przybyli pasterze ze swoimi owieczkami, trzej królowie i polskie rodziny. Występującym towarzyszył śpiew chóru aniołów.

Przedstawienie zyskało wyjątkową oprawę wokalną, dzięki udziałowi rodziców: Pani Anety Wapniewskiej i Pana Andrzeja Zdziarskiego. Wzbogacili montaż przepięknym śpiewem, który napełnił wszystkich świąteczną radością.

Pan dyrektor Dariusz Morawski i ksiądz proboszcz Leszek Rukat podziękowali za przygotowanie jasełek, a także złożyli świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom i rodzicom za ich ogromne zaangażowanie oraz czas poświęcony na próby, a naszym kolegom: Wojciechowi Pawłowskiemu, Sławomirowi Zyrze i ks. Arturowi Ryszewskiemu za okazane wsparcie i wszelką pomoc w trakcie przygotowań. 

 

Agnieszka Godlewska

Lidia Pazik

Lidia Pawelczyk

Barbara Wojciechowicz

2019 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved