foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Oficjalna strona internetowa

Zespołu Placówek Oświatowych w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Gimnazjum

gimnazjum logo

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

rp1     rp2

aparat

"Oddajcie wasze talenty i wasz młodzieńczy zapał na służbę głoszenia Dobrej Nowiny. Bądźcie pełnymi entuzjazmu przyjaciółmi Jezusa, ukazującymi Pana tym, którzy pragną Go ujrzeć, przede wszystkim tym, którzy są najdalej od Niego. (...)

Jan Paweł II; z Orędzia na Światowy Dzień Młodzieży

Pragnienie świętości jest pragnieniem pełni człowieczeństwa. Świętość to miłość, wolność, prawda, czyli pełnia szczęścia. Bez naszej zgody i współpracy z Chrystusem nigdy tej pełni nie osiągniemy.

Co więc mam czynić, aby stać się świętym?

Popatrz więc na przykład życia, jaki zostawił nam Jan Paweł II.

„Jeżeli pragniesz rozpocząć tę niesamowitą przygodę, jaką jest pójście drogą do świętości, to najpierw idź do spowiedzi, wyznaj wszystkie swoje grzechy, a po przyjęciu Komunii św. powiedz Jezusowi, że pragniesz iść razem z Nim przez życie, aby cię uczył kochać, wyzwalał z egoizmu, przemieniał i czynił świętym. Tak, jak to od dzieciństwa nieustannie czynił Jan Paweł II, tak samo i Ty całkowicie zawierzaj siebie Jezusowi przez Maryję. Zawierzaj całą swoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, wszystko, czym jesteś i co posiadasz. W codziennej modlitwie często powtarzaj: Totus Tuus (Cały Twój).”

W dniu 40. rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Pasterza Kościoła Katolickiego dzieci i młodzież Zespołu Placówek Oświatowych uczestniczyła w apelu poświęconym temu doniosłemu wydarzeniu, które miało miejsce 16 października 1978 roku w Rzymie w Watykanie. Wspominaliśmy postać św. Jana Pawła II, który patronuje naszej młodzieży, jest obecny w sercach naszych uczniów w swoim nauczaniu, w zaufaniu i wierności Bogu, umiłowaniu Matki Bożej, której powierzył pasterską posługę zawartą w słowach Totus Tuus.

Spotkanie było okazją do przybliżenia postaci Wielkiego św. Jana Pawła II, chwilą zadumy, modlitwy, powierzenia Jego wstawiennictwu wszelkich pragnień, próśb, podziękowań i dziękczynień Bogu Najwyższemu. Każdy miał okazję do osobistego spotkania się ze św. Janem Pawłem II w relikwii, która przez cały dzień patronowała w naszej szkole. Odśpiewana pieśń „Barka” i złożone kwiaty pod pomnikiem Papieża były uwieńczeniem apelu poświęconego naszemu Patronowi.

ks. Artur Ryszewski

2019 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved