chleb     chleb1

W dniach 16 – 23 października 2016 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie po raz drugi wzięła aktywny udział w ogólnopolskiej kampanii  „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2016”, zorganizowanej przez Fundację Dobre Życie. Naszym celem było promowanie aktywnego stylu życia, zasad prawidłowego odżywiania, podnoszenie świadomości uczniów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie.

Nasze działania:

- zaprezentowanie uczniom prezentacji multimedialnej mówiącej o chlebie i zdrowym stylu życia,

- wycieczka uczniów klasy III do wąsewskiej piekarni,

- przygotowanie przez uczniów plakatów o pieczywie,

- wykonanie gazetki tematycznej – „Przysłowia o chlebie”

- pieczenie chleba przez uczniów w szkole,

- rodzinne pieczenie chleba w domu,

- opracowanie przepisów na chleb domowy i chleb na zakwasie,

- czwartkowa przerwa promująca ruch przy muzyce,

- piątkowa przerwa ze skakanką.

Podsumowanie kampanii  -  degustacja upieczonego chleba.

Nasze działania wspierali: Gminna Spółdzielnia  "Samopomoc Chłopska" w Wąsewie, wąsewska piekarnia, rodzice i dziadkowie uczniów.

Serdecznie dziękujemy za życzliwość  i  wsparcie w podejmowanych przez nas  działaniach:

- panu Stanisławowi Kowalczykowi – prezesowi Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Wąsewie,

- panu Lechowi Romanowskiemu – kierownikowi piekarni w Wąsewie,

- panu Romanowi Malickiemu – dyrektorowi ZPO w Wąsewie,

- wychowawcom klas I – VI,

- uczniom i ich rodzinom.

Więcej informacji i zdjęć  znajdziesz na facebooku – Publiczna Szkoła Podstawowa Szkoła Promująca Zdrowie