foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Oficjalna strona internetowa

Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie

Polish English French German Italian Spanish

Gimnazjum

gimnazjum logo

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

wt     wt2

aparat

 

Każdy  dzień jest nowym spektaklem, w którym aktor, poprzez taniec,  wypływa na serca widzów.                                                                                                

Dn. 7.02.2019r. dla uczniów naszej szkoły odbyły się warsztaty taneczno - teatralne. Zajęcia rozpoczęły się od „quizu o teatrze”, I miejsce zajęła Julia Zadroga, II Mateusz Wapniewski. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki.  

Następnie odbyły się rozmowy na temat rodzajów przedstawień. Uczniowie wymieniali się swoimi spostrzeżeniami o różnych rodzajach teatrów: dramatycznym, lalek, pantomimie, cieni, muzycznym. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej o rodzajach teatru, zauważyli,  że aktorami mogą być nie tylko ludzie, ale także kukiełki, pacynki, marionetki, jawajki. 

Kolejnym zadaniem, z którym uczniowie musieli się zmierzyć, było zrobienie pacynki. Pod kierunkiem pani Anny Brzostek, korzystając z różnych szablonów, odrysowywali ulubione zwierzęta na kawałkach filcu, następnie wycinali kształty i zszywali kolorowymi nićmi. Później doprawiali szczegóły: noski, uszy, pyszczki, elementy garderoby itp. Pacynki wypychali watą, aby nadać im odpowiedni kształt. Po skończonej pracy  przygotowali krótkie przedstawienie, według własnego scenariusza, w czasie którego poznali pracę reżysera, aktora, dekoratora wnętrz i suflera. Po zadaniu, które wymagało ogromnego skupienia, precyzji krawieckiej oraz wyobraźni przestrzennej, uczestnicy mogli zrelaksować się przy dźwiękach skocznej muzyki. Pod kierunkiem pani Małgorzaty Wójcickiej nauczyli się dwóch ciekawych układów choreograficznych, pierwszy „Taniec z kapeluszami”, drugi „Taniec z kolorowymi piłkami”. Brali także udział w zabawach z wykorzystaniem piłek, które wymagały sprawności fizycznej i sprytu, np. kozłowanie, odbijanie, skakanie itp.                                    . 

Następnie  uczestnicy w ramach promocji zdrowia wykonywali z papieru „owocowo – warzywne opaski na głowę”.  W trakcie pracy rozmawiali na temat zdrowego żywienia i wartości odżywczych w diecie. 

Na koniec wszyscy grali w „Kalambury”. Za pomocą gestów lub obrazków musieli odgadnąć znaczenie wylosowanych związków frazeologicznych. 

Warsztaty  taneczno - teatralne wprawiły uczestników we wspaniały nastrój, umożliwiły wykazanie się kreatywnością i rytmicznością, na pewno uatrakcyjniły ostatnie dni ferii zimowych.  Wszyscy wrócili do domów w dobrych nastrojach.

Dziękujemy uczniom za przybycie.

                                                                                   Organizatorki zajęć

Małgorzata Wójcicka i Anna Brzostek

2019 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved