foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Oficjalna strona internetowa

Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie

Polish English French German Italian Spanish

Gimnazjum

gimnazjum logo

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

cpczd1     cpczd2

aparat

Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” w Polsce rozpoczęła się w 2001 roku. W Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie rozpoczęliśmy czytać rok później czyli od września 2002 roku i robimy to nadal. Jest to już 17 rok czytania dzieciom. Bardzo często do udziału w kampanii zapraszamy rodziców, nauczycieli i inne osoby reprezentujące różne środowiska społeczne.

„Czytanie dziecku wszechstronnie je rozwija - emocjonalnie, umysłowo, moralnie. Wystarczy 20 minut dziennie, codziennie. Czytanie dziecku i nauczanie go praktykowania wartości moralnych z własnego przekonania i własnej woli to najskuteczniejsza witamina dla jego wszechstronnego rozwoju i szczepionka przeciwko złym wpływom. To najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić dla jego szczęścia.Wartości moralne to prawdziwe drogowskazy życiowe, które ułatwią dziecku poruszanie się w skomplikowanej przestrzeni relacji międzyludzkich. To kompas, jakiego nie powinno zabraknąć żadnemu podróżnikowi, który ma wkrótce wyruszyć w wielką podróż – w samodzielne życie.1”

W bieżącym roku szkolnym na wspólnym czytaniu  kilkakrotnie spotkaliśmy się z panem dyrektorem naszego „Zespołu” Dariuszem Morawskim i z panią wicedyrektor Agnieszką Godlewską. Chętnie uczestniczyły również nauczycielki p. Mirosława Dziełak, Karolina Lesińska, Izabela Podrażka oraz studentki odbywające praktyki pedagogiczne w naszej szkole p. Katarzyna Garwacka i Karolina Sójka. Do czytania dzieciom zgłosiły się również p. Agnieszka Strzemieczna, p. Małgorzata Gocłowska, p. Anna Budniak, p. Agnieszka Stepnowska, p. Iwona Kuklińska i pani Daria Orłowska. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy, i nadal zachęcamy do wspólnego krzewienia kultury czytelniczej w naszym przedszkolu i młodszych klasach szkolnych biorąc udział w kampanii CPCD.


2019 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved