Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

m1     m2

Dnia 14 września 2018 uczniowie szkoły podstawowej, kl. IV – VIII, wraz z nauczycielami wzięli udział w wyjeździe na IV Dzień Popularyzacji Matematyki, który miał miejsce na Wydziale Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej.

Wszyscy uczestnicy skorzystali z bogatej oferty zajęć matematycznych. Uczniowie brali udział w interesujących wykładach i ciekawie zorganizowanych warsztatach, które były dostosowane do ich wieku, poziomu wiedzy i umiejętności. Poznali zastosowanie matematyki jako rodzaju intelektualnej rozrywki. Uczestnicy mogli sami dotknąć matematycznych zjawisk w laboratorium komputerowym lub sali ćwiczeniowej. Organizatorzy zajęć próbowali przekonać uczniów, że matematyka to wyjątkowa dziedzina nauki, którą można się wspaniale bawić.

W przerwach między zajęciami uczniowie i nauczyciele mogli zmierzyć się z różnymi łamigłówkami (logicznymi, geometrycznymi, topologicznymi itp.), zagrać w rozmaite gry logiczno – strategiczne (planszowe albo karciane), zaopatrzyć się w ciekawą literaturę, interesujące pomoce dydaktyczne i łamigłówki matematyczne.

Wszystkie zadania uczyły dzieci i młodzież logicznego myślenia i kreatywności, pomagały  w odkrywaniu i utrwalaniu wiedzy. Uczestnicy wycieczki byli zachwyceni nowatorskim podejściem do matematyki i stwierdzili, że nauka tego przedmiotu może być nie tylko przyjemna, ale również niezwykle efektywna.

Kierownik wycieczki – pani Małgorzata Wójcicka

Opiekunowie – pani Anna Brzostek