Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

rrsz1     rrsz2

„Nigdy nie jest za późno, aby zacząć od nowa.” Słowa Jana Pawła II przyświecały dzisiejszej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Tradycyjnie dzień ten rozpoczął się od Mszy Świętej, następnie społeczność szkolna udała się do hali sportowej, gdzie pan dyrektor Dariusz Morawski powitał przybyłych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. W swoim wystąpieniu nawiązał do 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej i podkreślił jak ważna jest pamięć o ludziach poległych za wolność naszej ojczyzny. Następnie życzył całej społeczności szkolnej wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń, siły do ich spełniania oraz radości podczas wypełniania codziennych obowiązków. Do życzeń pana dyrektora przyłączył się Wójt Gminy Wąsewo - pan Rafał Kowalczyk, który w swoim wystąpieniu podkreślił rolę współpracy, która jest podstawą w budowaniu wspólnoty. Głos zabrała też pani Ewa Iwańska - zastępca przewodniczącej Rady Rodziców, która życzyła uczniom otwartości umysłu i dobrych ocen, a nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości. Ksiądz proboszcz Leszek Rukat życzył uczniom odpowiedzialności za słowa i czyny oraz podkreślił, że praca i trud wkładane w edukację zawsze przynoszą owoce. Po przemówieniach zaproszonych gości nastąpił czas na zaprezentowanie przez ósmoklasistów montażu słowno-muzycznego, który przybliżył zgromadzonym wydarzenia z lat II wojny światowej. Dekorację oraz montaż przygotowała pani Anna Traczyk wraz z panią Małgorzatą Malicką, Anną Brzostek oraz Małgorzatą Wójcicką.