zas     cert

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie kl. IV, VIII a i VIII b uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „LEPSZA SZKOŁA – Język polski. Wielki egzamin”, który był koordynowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Celem projektu było badanie efektywności nauczania języka polskiego w szkole podstawowej.

Nauczycielka, posługując się specjalistycznymi narzędziami pomiaru dydaktycznego, w określonych terminach przeprowadzała testy diagnozujące poziom umiejętności uczniów i porównywała wyniki szkoły z wynikami w poszczególnych województwach i  wynikami ogólnopolskimi. Systematyczna praca i diagnoza przyczyniły się do zwiększenia efektywności pracy na lekcjach języka polskiego oraz osiągnięcia przez uczniów lepszych wyników w nauce.

Dzięki współpracy z wydawnictwem w grudniu 2021r. nauczycielka otrzymała arkusze z próbnym egzaminem ósmoklasisty, dzięki czemu młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności z języka polskiego i wyciągnąć wnioski do dalszej pracy.

W czerwcu do szkoły został przesłany certyfikat udziału w projekcie „LEPSZA SZKOŁA”  – edycja 2021/2022.

Opiekunka projektu – pani Anna Brzostek