dd22     dd33

1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Ten szczególny dzień został zaplanowany tak, by dostarczył uczniom wiele radości i pozytywnych emocji.

Oficjalne świętowanie rozpoczęło się od uroczystego apelu, podczas którego moc serdecznych życzeń skierowali do uczniów pan dyrektor Dariusz Morawski i pani wicedyrektor Agnieszka Godlewska. Miłą niespodzianką dla wszystkich był przepyszny tort.

Uczniowie klas I-III miło spędzili czas w towarzystwie swoich wychowawczyń oraz przedstawicieli rodziców, którzy zadbali o słodki poczęstunek. Po przerwie obiadowej udali się do hali sportowej, gdzie uczestniczyli w rozgrywkach przygotowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego.

Chętni uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim „Bajki, baje, bajeczki…”

Jury w składzie: pani Anna Brzostek i pani Barbara Wojciechowicz postanowiło przyznać nagrody następującym osobom:

I miejsce- Amelia Piórkowska (kl. VII),

II miejsce- Bartosz Grądzki (kl. V), Magdalena Kusik (kl. IV),

III miejsce- Szymon Michalski (kl. IV), Szymon Gajewski (kl. V),

Wyróżnienia otrzymali: Przemysław Sobotka (kl. V), Emilia Groszyk (kl. V), Radosław Sobotka (kl. V), Antoni Rychlik (kl. IV) i Piotr Huk (kl. V).

Został również rozstrzygnięty szkolny konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii 2022”. Uczniowie zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach:

- klasy IV-VI:

I miejsce- Maja Kilanowska (kl. VI),

II miejsce- Jakub Skrzecz (kl. IV), Przemysław Sobotka (kl. V),

III miejsce- Zuzanna Rupińska (kl. VI).

- klasy VII-VIII

I miejsce- Wiktoria Guberów (kl. VIIIb),

II miejsce- Amelia Wojciechowicz (kl. VIIIa),

III miejsce- Amelia Piórkowska (kl. VII).

Nagrodę publiczności otrzymał uczeń klasy IV- Szymon Michalski.

Piątoklasiści, pod kierunkiem pani Justyny Kuśmierczyk, zaprezentowali efekty pracy nad projektem biologicznym „Odkrywamy tajniki roślin nasiennych”. Przedstawili przygotowaną przez siebie prezentację oraz omówili zaprojektowane przez siebie plakaty ukazujące wybrane rośliny. Na zakończenie został przeprowadzony quiz multimedialny, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

Po emocjach konkursowych nadszedł czas na gry i zabawy sportowe. Rozegrano towarzyskie mecze piłki nożnej z podziałem na drużyny dziewcząt i chłopców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wynik w tych pojedynkach nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa.

Należy również podkreślić, że 1 czerwca został w naszej szkole ogłoszony „Dniem bez plecaka”. Dzieci były zachwycone pomysłowością swoich rówieśników, ponieważ książki i przybory zostały przyniesione w różnorodnych przedmiotach: wózkach sklepowych i dziecięcych, zabawkach, wiadrach, bańkach, dziecięcych śpiochach, walizkach itp.

Był to wyjątkowy, pełen radości dzień. Upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.