Foto24     Foto25

Foto28     Foto29

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel - serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste”.

Czesław Janczarski

10 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Równo o godzinie 11:11 w murach szkoły rozległy się dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie obejrzeli prezentację gdzie zostały przypomniane dni 123 lat niewoli Polski - począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła nadzieja wolności. Na koniec uroczystości uczniowie klasy II pięknie wyrecytowali patriotyczne wiersze.  Wszyscy zebrani w ciszy i skupieniu wysłuchali tej ciekawej lekcji historii, która z pewnością pozostanie w naszej pamięci.