z1     z2

„Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego”

25 czerwca 2021 roku w hali sportowej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV- VIII.  Wzięli w nim udział zaproszeni goście: pan Rafał Kowalczyk - Wójt Gminy Wąsewo, ks. kanonik Leszek Rukat - Proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Wąsewie, pani Elwira Pieńkowska - przewodnicząca Rady Rodziców.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor ZPO- pan mgr inż. Dariusz Morawski. Podkreślił, że był to trudny i wyjątkowy rok dla edukacji. Zarówno uczniowie, nauczyciele i rodzice musieli stawić czoła różnym trudnościom i wyzwaniom związanym z nauczaniem zdalnym i hybrydowym. Podziękował wszystkim za trud, wysiłek i zaangażowanie.

Głos zabrali również zaproszeni goście. Gratulowali uczniom osiągniętych sukcesów. Dziękowali gronu pedagogicznemu za ciężką pracę. Życzyli spokojnych i bezpiecznych wakacji.

Pan dyrektor podziękował panu Rafałowi Kowalczykowi- Wójtowi Gminy Wąsewo, ks. Kanonikowi Leszkowi Rukatowi - Proboszczowi Parafii w Wąsewie, pani Elwirze Pieńkowskiej- przewodniczącej Rady Rodziców za pomoc, wsparcie i aktywne uczestnictwo w życiu szkoły oraz za zaangażowanie się w realizację różnorodnych działań.

Ważnym punktem spotkania było przekazanie sztandaru szkoły przez odchodzących członków pocztu sztandarowego młodszym kolegom. Miejsce Jakuba Rytelewskiego i Adriana Piórkowskiego, uczniów klasy VIII zajęli: Filip Gajewski i Błażej Pieńkowski, uczniowie kasy VII b.

Następnie pan dyrektor Dariusz Morawski oraz zaproszeni goście wręczyli uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, świadectwa, dyplomy, nagrody książkowe i listy gratulacyjne dla rodziców.

Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5,1, wzorowe zachowanie i stypendium:

Klasa IV: Gajewski Szymon, Sobotka Przemysław, Krupińska Magdalena, Gajewski Jakub, Sobotka Radosław, Huk Piotr – wychowawca pani Lidia Pawelczyk

Klasa V: Fercho Mikołaj, Kilanowska Maja – wychowawca pani Barbara Wojciechowicz

Klasa VI: Gałązka Sonia, Łoniewska Klaudia, Modzelewska Zuzanna, Piórkowska Amelia – wychowawca pani Justyna Kuśmierczyk

Klasa VII a: Wojciechowicz Amelia, Maja Kacprzyk, Kowalczyk Julia – wychowawca pan Remigiusz Trembowski

Klasa VII b: Guberów Wiktoria, Wojciechowicz Aleksandra, Kołodziejczyk Sebastian, Gajewski Filip – wychowawca pan Wojciech Pawłowski

Klasa VIII: Rytelewski Jakub, Piórkowski Adrian, Samoraj Wiktor– wychowawca pan Przemysław Gozdowski

Nagrody książkowe za uzyskanie średniej ocen powyżej 4,75 otrzymali:

Klasa IV: Włodarczyk Lena, Groszyk Emilia, Grądzki Bartosz, Cichowski Karol

Klasa V: Kowalak Błażej, Rupińska Zuzanna, Bloch Lena, Stepnowski Mateusz

Klasa VI: Talarowska Karolina, Budniak Oliwia, Nowacka Julia

Klasa VII a: Dorant Anna, Trojanowski Jakub, Zadroga Julia, Wapniewski Mateusz

Klasa VII b: Grądzka Patrycja

Klasa VIII: Lesik Julia, Korbin Oskar

Uczniowie, którzy wyróżnili się 100% frekwencją to:

Adrian Grądzki, Aleksandra Wojciechowicz, Patrycja Grądzka, Wiktoria Guberów, Sebastian Kołodziejczyk, Błażej Pieńkowski.

Najlepszymi czytelnikami w roku szkolnym 2020/2021 zostali:

Lena Włodarczyk, Olga Minasiewicz, Amelia Wojciechowicz.

Dyplomy za osiągnięcia sportowe:

• w klasyfikacji indywidualnej w kategorii Sportowiec Roku w klasach IV-VI otrzymali:

I miejsce – Lena Bloch i Michał Dudek – uczniowie klasy V,

II miejsce – Mateusz Stepnowski – uczeń klasy V,

III miejsce Olga Minasiewicz – uczennica klasy V.

• w klasyfikacji indywidualnej w kategorii Sportowiec Roku w klasach VII – VIII otrzymali:

I miejsce – Adrian Piórkowski – uczeń klasy VIII,

II miejsce – Jakub Rytelewski – uczeń klasy VIII,

III miejsce – Łukasz Górski – uczeń klasy VIII.

Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie za zajęcie I miejsca w międzyklasowych rozgrywkach sportowych kl. IV- VI odebrali uczniowie klasy Va w rywalizacji klas VII - VIII zwyciężyli ósmoklasiści.

Podziękowanie oraz nagrody książkowe za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym otrzymali Adrian Piórkowski i Jakub Rytelewski.

W trakcie uroczystości wszyscy uczniowie klasy ósmej otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Prowadząca uroczystość, pani Anna Skalik, w imieniu grona pedagogicznego życzyła absolwentom sukcesów na kolejnym szczeblu edukacji, osiągnięcia zamierzonych celów oraz spełnienia planów i marzeń.  Pan Remigiusz Trembowski odczytał Apel Wójta Gminy Wąsewo skierowany do dzieci, młodzieży i wszystkich mieszkańców gminy na temat bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

Na koniec wszyscy zgromadzeni obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez absolwentów szkoły pod kierunkiem pana Przemysława Gozdowskiego. Młodzież podziękowała dyrekcji, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym szkoły za wspólnie spędzone w szkole lata.

Po uroczystości uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.

Życzymy wszystkim dużo słońca, radości, udanego, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.