foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie

Polish English French German Italian Spanish

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

szpa1     szpa2

aparat

20 grudnia 2020 roku w kościele w Wąsewie odbyło się podsumowanie Gminno- Parafialnego Konkursu „Szopka Bożonarodzeniowa”, którego organizatorem był Zespół Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie i Parafia pw. Narodzenia NMP w Wąsewie. Konkurs skierowany był do dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych z terenu gminy i parafii Wąsewo.
Głównym jego celem było:
- kształtowanie aktywnej i twórczej postawy dzieci i młodzieży wobec sztuki oraz tradycji związanej z obrzędami świąt Bożego Narodzenia,
-rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży oraz popularyzacja ich twórczości,
-podtrzymywanie i rozwijanie więzi rodzinnych.

Na konkurs wpłynęło 48 szopek. Prace zostały ocenione w trzech kategoriach: grupy przedszkolne, 
klasy I-IV i klasy V-VIII szkoły podstawowej. 

Po ilości złożonych prac można stwierdzić, iż konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. 
Wszystkie szopki były niezwykle ciekawe i z całą pewnością wymagały od uczestników niesamowitej pracy 
i pomysłowości w ich przygotowaniu, zachwyciły różnorodnością wykorzystanych technik i starannością wykonania.

W skład komisji konkursowej weszły następujące osoby: ks. Dariusz Krajewski, pani Agnieszka Godlewska, pani Lidia Pazik, pani Karolina Lesińska, pani Adrianna Kowalewska. Komisja zwracała szczególną uwagę na motywy religijne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy, estetykę oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: 

W kategorii I- grupy przedszkolne
I miejsce:
- Helena i Kalina Kuśmierczyk- Gminne Przedszkole w Wąsewie 
- Adam Jagielski- Gminne Przedszkole w Wąsewie

II miejsce:
- Izabela Pieńkowska- Gminne Przedszkole w Wąsewie 
- Natalia Kruk- Gminne Przedszkole w Wąsewie
- Szymon Rogaczyk- Gminne Przedszkole w Wąsewie

III miejsce:
- Zuzanna Kryspin- Gminne Przedszkole w Wąsewie
- Maja Urbanowska- Gminne Przedszkole w Wąsewie
- Marta Rusnak- Gminne Przedszkole w Wąsewie

Wyróżnienia:
- Gabriela Pazuła- Gminne Przedszkole w Wąsewie
- Aleksandra Kowalska- Punkt Przedszkolny w Trynosach- Osiedle
- Joanna Farat- Punkt Przedszkolny w Trynosach- Osiedle
- Marcel Kowalczyk- Punkt Przedszkolny w Trynosach- Osiedle
- Aleksandra Olender- Punkt Przedszkolny w Rząśniku Włościańskim
- Krystian Kosiński- Gminne Przedszkole w Wąsewie
- Kacper Orłowski- Publiczna Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych
- Kacper Skarzyński- Rychlik- Gminne Przedszkole w Wąsewie
- Krystian Chełmicki- Gminne Przedszkole w Wąsewie
- Michalina Godlewska- Gminne Przedszkole w Wąsewie
- Julia Kowalewska- Publiczna Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych
- Mikołaj Zarodkiewicz- Gminne Przedszkole w Wąsewie 

W kategorii II- klasy I-IV

I miejsce:
- Szymon Gajewski- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie
- Piotr Huk- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie

II miejsce:
- Lena Włodarczyk- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie

III miejsce:
- Emilia Groszyk- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie

Wyróżnienia:
- Daniel Kukawka- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Trynosach- Osiedle
- Filip Olender- Publiczna Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim
- Julia Olender- Publiczna Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim
- Amelia Gałązka- Publiczna szkoła Podstawowa w Brudkach Starych
- Ksawery Bloch- Publiczna Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych
- Gabriela Gajewska- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie

W kategorii III- klasy V-VIII

I miejsce:
- Amelia i Aleksandra Wojciechowicz- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie
- Kornelia Pieńkowska- Publiczna Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych

II miejsce:
- Kinga Jankowska- Publiczna Szkoła Podstawowa w Jelonkach
- Amelia Gryczon- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Trynosach- Osiedle
- Wiktoria Konopka- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie

III miejsce:
- Julia Kowalczyk- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie
- Wiktoria Guberów- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie
- Mateusz Stepnowski- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie
- Błażej Pieńkowski- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie

Wyróżnienia:
- Mateusz Łoniewski- Publiczna Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych
- Maja Kacprzyk- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie
- Anna Zdunek- Publiczna Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych
- Zuzanna Rupińska- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie
- Amelia Kowalska- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Trynosach- Osiedle
- Sebastian Kołodziejczyk- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie
- Weronika Kukawka- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Trynosach- Osiedle
- Klaudia Łoniewska- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie
- Żaneta Dziełak- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsewie.

Laureatom nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyli:
- proboszcz parafii w Wąsewie, ks. Leszek Rukat,
- wikariusz parafii w Wąsewie, ks. Dariusz Krajewski,
- wójt Gminy Wąsewo, pan Rafał Kowalczyk,
- dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie, pan Dariusz Morawski,
- przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie, pani Elwira Pieńkowska.


Szopki biorące udział w konkursie zostały wyeksponowane w kościele parafialnym. Po uroczystym podsumowaniu została przeprowadzona akcja charytatywna, podczas której można było zakupić szopkę. Całkowity dochód zostanie przekazany podopiecznym Domu Dziecka w Zambrowie.


Wszystkim dzieciom i ich rodzinom składamy gorące podziękowania za trud włożony w przygotowanie prac do konkursu. Gratulujemy pomysłu, zaangażowania i cierpliwości przy tworzeniu tak wspaniałych dzieł.

Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. Dziękujemy za wspaniałą współpracę, wsparcie w działaniach mających na celu dobro i troskę w kształtowaniu młodego pokolenia.

Organizatorzy

2021 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved