den1     den2

„Nauczyciel trzyma za rękę, otwiera umysł i dotyka serca”

13 października 2020r. w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku, ze względu na panującą epidemię, nie mogli być z nami pracownicy, którzy przebywają na zasłużonej emeryturze. Zostały do nich wysłane okolicznościowe kartki z najserdeczniejszymi życzeniami i zapewnieniem o naszej pamięci. Nie zapomnieliśmy również zmarłych o pracownikach szkoły. Zajmują oni szczególne miejsce w naszych sercach i pamięci. Delegacja uczniów zapaliła znicze na ich mogiłach.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pana dyrektora Dariusza Morawskiego, który przywitał przybyłych gości, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz uczniów. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: pan Rafał Kowalczyk- Wójt Gminy Wąsewo, ksiądz Leszek Rukat- Proboszcz Parafii pw. NNMP w Wąsewie, pan Grzegorz Jaworski- Przewodniczący Rady Gminy, pan Hubert Gocłowski- Wiceprzewodniczący Rady Gminy, pani Małgorzata Kalapeta- Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy, pan Stanisław Kowalczyk- Prezes Gminnej Spółdzielni w Wąsewie, pani Elwira Pieńkowska- Przewodnicząca Rady Rodziców ZPO w Wąsewie, pani Iwona Fercho Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców. Pan dyrektor przedstawił historię tego święta, a także mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Ponadto, podziękował pedagogom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia nagród Wójta i Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły. Za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci, szczególne słowa podziękowania skierowali w stronę grona pedagogicznego: pan wójt Rafał Kowalczyk, ksiądz proboszcz Leszek Rukat, pani Elwira Pieńkowska oraz pan Stanisław Kowalczyk. Życzyli jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów zawodowych.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pod hasłem „Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce”. W swoich wypowiedziach podkreślali, że nauczyciel nie tylko uczy  i wymaga, ale też przeżywa razem z dziećmi wiele wspaniałych chwil. Skierowali słowa podziękowania za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Do życzeń dołączyli się również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Wyrazili swą wdzięczność i uznaniedla działań podejmowanych przez pracowników oświaty. Wręczyli kwiaty panu dyrektorowi Dariuszowi Morawskiemu i pani wicedyrektor Agnieszce Godlewskiej. Uroczystość przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.