prz1     prz2

W dniu 9 października 2019 r. na łęgach nadbużańskich w Małkini Górnej, odbyła się cykliczna impreza pod nazwą Biegi o Puchar Starosty Ostrowskiego. Ma ona charakter biegów masowych.
W tym roku ze szkół podstawowych naszego powiatu udział wzięło ponad 310 biegaczy. Naszą szkołę reprezentowało 24 uczniów. W kategorii chłopców klas VII-VIII uczniowie naszej szkoły drużynowo wybiegali 5 miejsce na 11 drużyn. Natomiast indywidualnie znaczące miejsca, a jednocześnie uzyskując awans do zawodów międzypowiatowych osiągnęli: Agata Bloch, Kacper Burzyk, Dominik Mikołajczuk i Dawid Romanik.
Natomiast z rocznika 2008 miejsce 8 zajęła Julia Zadroga, co dało jej również awans do zawodów międzypowiatowych, które odbędą się na wiosnę 2020 roku, zaś z rocznika 2009 Amelia Kowalewska wybiegała miejsce w pierwszej dwunastce zajmując 9 pozycję.