in1     in2

15 lutego 2019 roku w budynku Jatek w Ostrowi Mazowieckiej zostały wręczone statuetki i przyznane tytuły „Invictus 2018 roku” osobom, które pracą oraz postawą moralną poświęcają się dla dobra ogółu i zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy w swoich pracach opisywali działalność mieszkańców powiatu ostrowskiego, zasługujących na to zaszczytne wyróżnienie.

Laureatami konkursu zostali uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie:

- w kategorii klas IV – VI:

II miejsce – Amelia Wojciechowicz  kl.Va

III miejsce – Aleksandra Wojciechowicz  kl.Vb

Opiekun- pani Anna Brzostek

- w kategorii kl. VII- VIII i oddziałów gimnazjalnych:

I miejsce – Anna Pieńkowska  kl.VII

III miejsce – Katarzyna Bloch kl. IIIb

Opiekun- pani Barbara Wojciechowicz

Podczas uroczystej gali dziewczęta otrzymały z rąk wicestarosty powiatu ostrowskiego, pana Józefa Rostkowskiego, pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

Tytułem „Invictus 2018 roku” została uhonorowana pochodząca z Gminy Wąsewo pani profesor Barbara Falińska- emerytowany językoznawca, dialektolog, pracownik Instytutu Języka Polskiego PAN, przewodnicząca Sekcji Gwaroznawczej Towarzystwa Kultury Języka. Pani profesor z pasją i zaangażowaniem podejmuje działania mające na celu zbadanie i utrwalenie języka mieszkańców powiatu ostrowskiego. Jej działalność opisała Amelia Wojciechowicz

W konkursie wzięli udział również: Klaudia Łoniewska kl. IV, Zuzanna Modzelewska kl. IV, Jakub Gordziejczyk kl. VI, Agata Bloch kl. VII, Mikołaj Rydel kl. VII, Anna Zdziarska kl.VII, Piotr Pieńkowski kl. IIIb, Katarzyna Rychlik kl.IIIb.

Warto również dodać, że laureatką konkursu w kategorii szkół średnich została absolwentka naszego gimnazjum- Natalia Skoczeń, a tę podniosłą uroczystość wzbogaciły swoim pięknym śpiewem: Anna Godlewska i Julia Skarzyńska- również nasze ubiegłoroczne absolwentki, uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.