l1     l2

19 października uczniowie ZPO w Wąsewie spotkali się w Puszczy Białej z panem leśniczym Jerzym Antosiewiczem.

Pan leśniczy przedstawił uczniom pracę leśnika oraz przybliżył wiedzę o polskich lasach. Las jest domem wielu zwierząt, korzystamy z jego dóbr pozyskując drewno, zbierając grzyby, zioła oraz owoce. Ponadto jest wspaniałym miejscem wypoczynku.

Następnie dzieci udały się na spacer gdzie po drodze rozpoznawały gatunki drzew, wyłożyły żołędzie do paśnika oraz dowiedziały się jak zachowywać się w lesie.

Kolejnym punktem wycieczki było ognisko z kiełbaskami w kwaterze myśliwskiej w Pecynce, które przygotowali myśliwi koła łowieckiego „BEKAS”.

Na zakończenie spotkania pan leśniczy przekazał uczniom drobne upominki, książki oraz atlas grzybów.

Na zakończenie wycieczki dzieci zapaliły znicz w kapliczce św. Huberta patrona myśliwych.

Pan dyrektor ZPO w Wąsewie Dariusz Morawski wręczył podziękowania dla Zarządu Koła Łowieckiego „BEKAS” oraz dla pana leśniczego Jerzego Antosiewicza za zorganizowanie lekcji przyrody w puszczy: „Poznaj swój las”.

Kierownik wycieczki - Justyna Kuśmierczyk

Opiekunowie: Daria Orłowska i Sławomir Zyra