g1     g2

Dnia 28 września 2018r uczniowie klasy VIII wraz z opiekunem panią Martyną Rólka udali się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej na Wystawę Grzybów 2018. Organizatorami wystawy byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej, Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Ostrowski i Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Ostrowi Mazowieckiej.

Głównym celem wystawy było zainteresowanie uczniów tematyką bezpiecznego grzybobrania, na wystawie zaprezentowane zostały najczęściej spotykane grzyby kapeluszowe (grzyby świeże oraz atrapy grzybów), pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego. Wystawa wzbogacona była licznymi planszami edukacyjnymi, które przedstawiały różnice między poszczególnymi gatunkami grzybów oraz zasady prawidłowego zbierania grzybów. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej  zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami rozpoznawania, zbierania i przechowywania grzybów. Uczniowie otrzymali materiały informacyjne na temat bezpiecznego korzystania z lasu, w tym bezpiecznego grzybobrania.

Martyna Rólka