osh1     osh2

osh3     osh4

25 września 2018 r. reprezentacja klasy siódmej, ósmej oraz klas gimnazjalnych uczestniczyli w „Ostrowskich spotkaniach z historią”, które odbyły się w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Przewodnikiem i gawędziarzem był Pan Dariusz Wardaszka. Uczniowie skorzystali z edukacji historycznej poświęconej 100 – leciu odzyskania przez Polskę niepodległości oraz postaci rotmistrza Witolda Pileckiego. Uczestników wycieczki bardzo zainteresowały eksponaty zgromadzone w muzeum. Można je było nie tylko oglądać, ale również wziąć do ręki. Spotkanie z historią zakończyły śpiewy historyczne, którym przewodniczył, przy akompaniamencie pianina, Pan Wardaszka. Uczniami naszej szkoły opiekował się Pan Remigiusz Trembowski i Pan Przemysław Gozdowski.