foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Oficjalna strona internetowa

Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie

Polish English French German Italian Spanish

Gimnazjum

gimnazjum logo

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

 

Od 15 kwietnia 2019 roku zajęcia w przedszkolu będą się odbywały według planu. Zapraszamy wszystkie dzieci do naszego przedszkola.
Pragnę przypomnieć, że w dniach 15 – 17 kwietnia 2019 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Są to również dni wolne od zajęć dydaktycznych dla pozostałych uczniów zgodnie z Rozporządzeniem MEN. Jednocześnie informuję, że od 18 kwietnia 2019 roku zaczyna się wiosenna przerwa świąteczna (ferie wielkanocne) i będzie trwać do 23 kwietnia. W tym czasie szkoła nie będzie czynna.

         Wszelkie informacje będziemy przekazywać Państwu poprzez dziennik elektroniczny stronę internetową szkoły.

      

Z poważaniem
Dyrektor ZPO

sylaba1     sylaba2

Dnia 3 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wyszkowa, podczas której w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "HUTNIK" obejrzeli spektakl taneczny w wykonaniu Rewii Dziecięcej ,,Sylaba". Na 35 – lecie zespołu wicemistrzynie świata zaprezentowały publiczności widowisko pod hasłem „O czasie”. „Sylabianki” swoimi występami podkreśliły motyw przemijania. Ukazano też czas, jako nieodłączny element naszego życia, nadający mu tempo i porządek. Wszystkich zachwyciły przepiękne stroje, oprawa muzyczna i świetlna, a przede wszystkim profesjonalne umiejętności taneczne „Sylabianek”.

Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali: pani Barbara Wojciechowicz, pani Adrianna Kowalewska i pan Remigiusz Rembowski. Kierownikiem wycieczki była pani Anna Skalik.

krasnal     krasnal1

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych  w Wąsewie wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Krasnoludki są na świecie” zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim. Po eliminacjach szkolnych do organizatora przesłano po trzy prace z każdej kategorii:

Klasy I – III 

Oliwia Kołodziejczyk – klasa I – opiekun pani Małgorzata Malicka

Przemysław Sobotka – klasa II – opiekun pani Lidia Pazik

Jakub Kukliński – klasa III – opiekun pani Agnieszka Godlewska

Klasy IV – VI

Zuzanna Modzelewska – klasa IV - opiekun pani Anna Skalik

Amelia Wojciechowicz – klasa V a – opiekun pani Anna Skalik

Julia Kowalczyk – klasa V a - opiekun pani Anna Skalik

Klasy VII – VIII i gimnazjum

Julia Masłowska – klasa III b gimnazjum – opiekun pani Anna Skalik

Gabriela Duda – klasa III b gimnazjum – opiekun pani Anna Skalik

Natalia Kryspin – klasa III a b gimnazjum – opiekun pani Anna Skalik

 

22 marca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rząśniku Włościańskim odbyło się podsumowanie konkursu.  

Wyróżnienie zdobyła Amelia Wojciechowicz z klasy V a oraz Gabriela Duda z klasy III b gimnazjum. 

Gratulujemy Amelii i Gabrysi. 

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowali  pracę plastyczną na  w/w konkurs. 

  

ja1     ja2

W dniu 28 marca 2019 roku odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Angielskiej w Zespole  Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Doskonały wybór wiersza, interpretacja, wymowa i ogólne wrażenie sprawiły, że Zuzanna Modzelewska z klasy IV zajęła I miejsce Uczennicę do konkursu przygotowała pani Anna Traczyk. Zuzi gratulujemy zdobytego miejsca, jednocześnie życząc dalszych sukcesów. 

Naszą szkołę reprezentowali też Jakub Trojanowski uczeń  klasy Va – opiekun Anna Traczyk i Kacper Radecki uczeń klasy IIIb – opiekun pani Lidia Pawelczyk, którzy także zaprezentowali wspaniałą recytację.

siata1     siata2

aparat

19 marca 2019 r. w Wąsewie w hali GCSiR odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w Piłce Siatkowej Chłopców. 

W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół z powiatu ostrowskiego: PG Lubotyń Stary, SP Prostyń, SP 1 Ostrów Mazowiecka, SP Nur, SP 4 Ostrów Mazowiecka, SP Wąsewo.

Uroczystość otworzył Wójt Gminy Wąsewo Rafał Kowalczyk oraz Dyrektor ZPO w Wąsewie Dariusz Morawski.

W wyniku rywalizacji ustalono kolejność zespołów.

I miejsce – SP Prostyń,

II – SP 4 Ostrów Mazowiecka,

III – SP Nur,

IV – SP 1 Ostrów Mazowiecka,

V – SP Wąsewo,

VI – PG Lubotyń Stary.

Wyróżnionym zespołom medale wręczyła Dyrekcja ZPO w Wąsewie.

 krrz1     krrz2

krrz3     krrz4

krrz5     krrz6

22 marca 2019 roku dziewięć uczennic naszej szkoły wzięło udział w I Gminnym Konkursie Recytatorskim „Spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej”, zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim. 

Jury, dokonując oceny, zwracało uwagę na dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworu i kulturę słowa. 

Laureatkami konkursu zostały:

W kategorii klas I- III:

  • III miejsce- Natalia Sobotka z klasy II- opiekun pani Lidia Pazik.

W kategorii klas IV- VI:

  • I miejsce- Amelia Wojciechowicz z klasy Va- opiekun pani Anna Brzostek,
  • II miejsce- Julia Kowalczyk z klasy Va- opiekun pani Anna Brzostek.

W kategorii klas VII – VIII i gimnazjum:

  • I miejsce- Gabriela Duda z klasy IIIb gimnazjum - opiekun pani Barbara Wojciechowicz,
  • wyróżnienie-Agata Bloch z klasy VII- opiekun pani Barbara Wojciechowicz,
  • wyróżnienie- Patrycja Malinowska z  klasy VIII- opiekun pani Anna Brzostek.

Naszą szkołę reprezentowały również:

  • Patrycja Budna- klasa I-  opiekun pani Małgorzata Malicka,
  • Emilia Groszyk- klasa II- opiekun pani Lidia Pazik,
  • Klaudia Łoniewska- klasa IV- opiekun pani Barbara Wojciechowicz.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

wcz1     wcz2

aparat

                                                                                Poezja otwiera paki natury ludzkiej. 

Z okazji nadejścia wiosny pan dyrektor, Dariusz Morawski, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Spotkaniu z literaturą”.

Obejrzeli prezentację multimedialną o Gustawie Herlingu – Grudzińskim, wybitnym pisarzu, eseiście, krytyku literackim XX wieku. Poznając jego biografię, dowiedzieli się o życiu ludności polskiej w sowieckich łagrach podczas II wojny światowej. Pisarz w 1940 roku został aresztowany przez NKWD i wywieziony do obozu w Jercewie. Relacje z pobytu na przymusowych robotach opisał w „Innym świecie”, powieści, która ukazuje wpływ obozu na psychikę i zachowanie człowieka. Uczennice kl. VIII zaprezentowały fragmenty lektury, ukazując zniewolenie człowieka, codzienny lęk przed śmiercią, donoszenie na współwięźniów, poniżanie kobiet, mordy na chorych lub niezdolnych do pracy ponad siły. Wszyscy z niedowierzaniem wsłuchiwali się w treść książki. Ostatni fragment odczytał pan dyrektor, po czym podziękował uczennicom za zaangażowanie w przygotowanie tak interesujących i przejmujących relacji. 

Po zaprezentowaniu twórczości Gustawa Herlinga – Grudzińskiego odbył się konkurs recytatorski „Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i młodzieży”. Uczniowie recytowali utwory o Papieżu, które samodzielnie napisali.

Jurorkami konkursu były: przewodniczącą – pani  Anna Brzostek, członkami – pani Małgorzata Wójcicka i pani Anna Traczyk. 

Punkty przyznawano w następujących kryteriach: znajomość tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

I miejsce zdobyła – Katarzyna Godlewska – kl. VIII

II miejsce  -  Amelia Wojciechowicz – kl. Va

III miejsce – Maja Kacprzyk – kl. Va

Wyróżnienia otrzymali: 

Weronika Kołodziejczyk – kl. VIII
Adrian Piórkowski – kl. VI
Karolina Godlewska – kl. VII
Zuzanna Modzelewska – kl. IV
Wiktoria Konopka – kl. IV

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki. 

Tego dnia Jan Paweł II po raz kolejny zagościł w sercach uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Jego mądre myśli znów wybrzmiały w poezji młodych ludzi, którzy są „przyszłością i nadzieją tego świata”, jak mawiał Ojciec Święty.

Na koniec pani Anna Brzostek złożyła na ręce pana dyrektora Tomik Poezji Uczniowskiej „Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i młodzieży”, w którym zostały umieszczone utwory o Papieżu napisane przez uczniów w roku szkolnym 2018/2019. 

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu oraz pani Barbarze Wojciechowicz za zaangażowanie i trud włożony w pracę nad tomikiem poezji o Janie Pawle II. Zbiorek wierszy będzie dostępny w bibliotece szkolnej. 

Anna Brzostek

mk1     mk2

aparat

W dniu 15.03.2019r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego „Spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej” dla klas I-III. Do udziału w eliminacjach przystąpili następujący uczniowie: klasa I - Patrycja Budna, Oliwia Kołodziejczyk, Wiktoria Szydlik, klasa II - Emilia Groszyk, Natalia Sobotka, Jakub Gajewski, Fabian Harbaczonek, klasa III - Olga Minasiewicz. Jury w składzie: p. Mirosława Dziełak, p. Monika Modzelewska i p. Karolina Lesińska oceniało dobór repertuaru i jego opanowanie pamięciowe, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Po długich naradach ustalono trzy osoby wyróżnione: Patrycję Budną, Emilię Groszyk i Natalię Sobotkę. Uczennice te pojadą do Rząśnika Włościańskiego, by tam reprezentować naszą szkołę. Każdy uczestnik konkursu otrzymał z rąk Pana Dyrektora pamiątkowy dyplom. Wszystkim osobom biorącym udział w eliminacjach oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów składamy serdeczne podziękowania.

Mirosława Dziełak

Monika Modzelewska

2019 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved