profilaktyka2     profilaktyka3

15 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole psychologa z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych z Krakowa, który przeprowadził z uczniami poszczególnych klas warsztaty profilaktyczne na następujące tematy:

- klasy I- IV – Profilaktyka zachowań agresywnych i przemocowych „Podróż w krainę magii”
- klasy V- VII – Komunikacja „Dobre relacje kluczem do sukcesu”
- klasa VIII i oddziały gimnazjalne – Stres i zaburzenia depresyjne wśród młodzieży

Poprzez uczestnictwo w warsztatach uczniowie poznali rodzaje agresji, źródła jej pochodzenia, sposoby komunikacji z grupą oraz znaczenie więzi i relacji. Dowiedzieli się, jak nazwać swoje emocje i zachować się w trudnych sytuacjach. Poznali również przyczyny zachowań agresywnych i jak zastosować konkretne sposoby rozładowania napięć.  Nauczyli się, jak korygować nieodpowiednie zachowania, jak szukać wokół siebie pozytywnych wartości oraz co to znaczy być asertywnym i empatycznym.

Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wąsewie za sfinansowanie warsztatów.