jp1     jp2

"Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie".

św. Jan Paweł II

„(…) Kiedy około godz. 3.00 w nocy wychodziłem z apartamentu papieskiego, na ul. Borgo Pio była niezliczona rzesza ludzi. Przemieszczali się w idealnej ciszy. Widać było, że świat się zatrzymał, przyklęknął i zapłakał(…). Przez wszystkie dni, aż do pogrzebu Papieża, Rzym stał się jednym Wieczernikiem: wszyscy się rozumieli, choć mówili w obcych dla siebie językach. Podczas dni żałoby i pogrzebu policja podała, że liczba wykroczeń kryminalnych spadła prawie do zera. Policjanci byli bezrobotni!(…)

Fragment wspomnień Księdza Kardynała Konrada Krajewskiego, obecnie Jałumużnika Papieskiego z czasu pogrzebu Papieża Jana Pawła II.

2 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy 14. rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Autorem scenariusza montażu słowno-muzycznego, a zarazem osobą odpowiedzialną za przygotowanie uroczystości w szkole
i w kościele dla społeczności lokalnej był ks. Artur Ryszewski. Alicja Brzostek opracowała prezentację multimedialną o św. Janie Pawle II. Gabriela Duda, Julia Kowalczyk, Jakub Kowalczyk, Julia Masłowska
i Amelia Wojciechowicz- recytacje przy wydatnej pomocy pani Barbary Wojciechowicz oraz dziewczęta
ze scholi parafialnej: Karolina Kowalczyk, Julia Skarzyńska, Anna Godlewska i Aleksandra Wojciechowicz pod kierunkiem pani Agnieszki Godlewskiej- śpiew. Był to czas, w którym mogliśmy na nowo odkryć wybitną postać Papieża Polaka, Jego nauczanie i wskazówki dla młodych. Mogliśmy na nowo powrócić do wyjątkowego czasu „odchodzenia” Papieża, a także po raz kolejny odkrywać głębię nauczania Jana Pawła II.