j1     j2

Z pierwszą na niebie gwiazdą

Bóg w naszym domu zasiądzie.

Sercem Go przyjąć gorącym,

Na oścież otworzyć wrota-

Oto co czynić wam każe

Miłość, największa cnota.

Jan Kasprowicz

Święta Bożego Narodzenia to w tradycji polskiej bardzo ważny i piękny czas, który wprowadza do naszego życia spokój, harmonię i radość. W Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie ostatni dzień przed przerwą świąteczną jest okazją do spotkań uczniów z wychowawcami, rodzicami i dyrekcją. Sale lekcyjne rozbrzmiewają wówczas pięknymi kolędami, pastorałkami i serdecznymi życzeniami.

20 grudnia 2018 roku cała społeczność szkolna zgromadziła się w hali sportowej GCSiR, by obejrzeć jasełka, które w tym roku nosiły tytuł „Tak! On jest Królem!”. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili historię narodzin Chrystusa. Wcielili się w role Maryi i Józefa, Heroda, diabła, mędrca i posłańca. Do ubogiej stajenki, by złożyć pokłon Jezusowi, przybyli pasterze ze swoimi owieczkami, trzej królowie i polskie rodziny. Występującym towarzyszył śpiew chóru aniołów.

Przedstawienie zyskało wyjątkową oprawę wokalną, dzięki udziałowi rodziców: Pani Anety Wapniewskiej i Pana Andrzeja Zdziarskiego. Wzbogacili montaż przepięknym śpiewem, który napełnił wszystkich świąteczną radością.

Pan dyrektor Dariusz Morawski i ksiądz proboszcz Leszek Rukat podziękowali za przygotowanie jasełek, a także złożyli świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom i rodzicom za ich ogromne zaangażowanie oraz czas poświęcony na próby, a naszym kolegom: Wojciechowi Pawłowskiemu, Sławomirowi Zyrze i ks. Arturowi Ryszewskiemu za okazane wsparcie i wszelką pomoc w trakcie przygotowań.

Agnieszka Godlewska

Lidia Pazik