kh1     kh2

25 października 2018 r. w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej odbył się konkurs historyczny w ramach „Ostrowskich spotkań z historią”. Uczeń klasy III b Piotr Pieńkowski, w kategorii klas gimnazjalnych, zajął w nim II miejsce. W kategorii klas VI-VIII szkół podstawowych, udział w konkursie wzięła uczennica klasy VII – Anna Pieńkowska. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Konkurs historyczny był kontynuacją spotkania, które miało miejsce 25 września br. Wówczas uczniowie szkół z powiatu ostrowskiego mieli okazję zapoznać się ze zbiorami Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej, dziejami życia rotmistrza Witolda Pileckiego oraz wydarzeniami związanymi ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował nauczyciel historii – Pan Remigiusz Trembowski.