cz1     cz2

cz3     cz4

cz5     cz6

Ponad 14 tys. młodych ludzi – dzieci i młodzieży, a także ich opiekunów z 300 szkół z całej Polski brało udział w 18. Pielgrzymce Rodziny Szkół św. Jana Pawła II na Jasną Górę. Pielgrzymka odbywała się w szczególnym czasie, czyli przypadającej okrągłej, 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

Z naszej szkoły udała się grupa 40 uczniów klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej z opiekunami, by uczestniczyć w tym dorocznym spotkaniu w Częstochowie.

Pielgrzymka rozpoczęła się od adoracji wizerunku Matki Bożej w Jasnogórskiej Kaplicy. Młodzież w ciszy i skupieniu ofiarowała swoje intencje Chrystusowi Panu przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej.

Szczególnym gościem tegorocznego spotkania był abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy, wieloletni osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II.

„Chcę im pogratulować wyboru takiego patrona, który jest ciągle aktualny, który ma ciągle tę moc przemawiania, wypraszania łask i błogosławieństwa Bożego, a zwłaszcza teraz, kiedy jest święty – mówił abp Mieczysław Mokrzycki.

Na Wałach Jasnogórskich powitał nas o. Sebastian Matecki, rzecznik prasowy Jasnej Góry, związany z Pielgrzymką Rodziny Szkół Jana Pawła II niemal od samego początku: „Z wielką radością w imieniu ojców i braci paulinów witam i pozdrawiam 18., a więc obchodzącą dziś swoją dojrzałość, Rodzinę Szkół im. św. Jana Pawła II”. mówił.

Na rozpoczęcie Mszy św. w niebo poszybowało 350 balonów z intencjami, wypuszczonych przez dzieci i młodzież. Odczytany został Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list młodych do papieża Franciszka.

Po zakończonych uroczystościach zwiedziliśmy Klasztor Jasnogórski. W wewnętrznym skupieniu i radosnym podziękowaniu za możliwość pielgrzymowania do Jasnogórskiej Pani powróciliśmy pełni niespożytej energii do Wąsewa.

Organizator pielgrzymki - ks. Artur Ryszewski,
Opiekunowie: p. Agnieszka Godlewska, p. Barbara Wojciechowicz i p. Katarzyna Pyśk.