praga1     wroclaw

Od 15-19 maja 2018 odbyła się 4- dniowa wycieczka, Szklarska Poręba - Praga - Skalne Miasto – Wrocław, zorganizowana przez pana Sławomira Zyrę. Uczestnikami byli uczniowie gimnazjum, oraz nieliczni uczniowie klasy piątej SP. W pierwszym dniu wycieczki dotarliśmy do Szklarskiej Poręby gdzie zakwaterowani zostaliśmy w ośrodku wypoczynkowym „Sudety”. Następnie relaksowaliśmy się na dyskotece. W drugim dniu zwiedzaliśmy z przewodnikiem Pragę, a m.in. Katedrę św. Wita, kościół św. Mikołaja, Most Karola, dzielnicę żydowską tzw. Josefową oraz plac Wacława. Uczniowie zafascynowani byli zmianą warty przy Pałacu Prezydenckim. W trzecim dniu wycieczki przejechaliśmy do Skalnego Miasta w Adrspaachu (Czechy). Jest to przepiękny, unikalny, fantastyczny, kamienny, labirynt wyrzeźbiony siłami natury. Po powrocie do „Ośrodka” miło spędzaliśmy wieczór piekąc kiełbaski na ognisku. Powrót nastąpił czwartego dnia wycieczki. W tym dniu zwiedziliśmy jeszcze Panoramę Racławicką we Wrocławiu oraz odbyliśmy z przewodnikiem spacer po Starówce. Wycieczka była fascynująca. Młodzież zdobyła nowe  doświadczenia podróżniczo - turystyczne. Opiekunami na wycieczce byli: Sławomir Zyra – kierownik, Lidia Pawelczyk, Bożena Podrażka oraz Mirosława Dziełak.