twa1     twa2

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

Ks. Jan Twardowski

26 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI edycji konkursu poezji ks. Jana Twardowskiego, który odbył się w kościele p.w. Św. Wojciecha w Ostrołęce.

Główne cele konkursu to: popularyzowanie twórczości ks. Jana Twardowskiego – ukazanie jej wartości i piękna, prezentacja i promocja utalentowanych recytatorów, rozwijanie umiejętności językowych w zakresie wyrażania własnych sądów i opinii na temat poezji, rozwijanie zainteresowań poezją i działalnością artystyczną.

Ocenie podlegały następujące kryteria: sposób interpretacji, dobór repertuaru odpowiedni do wieku i ogólne wrażenie artystyczne.

W kategorii klas IV – VII:

III miejsce otrzymała Amelia Wojciechowicz -  kl. IV a – uczennicę do konkursu przygotowała pani Anna Brzostek.

W kategorii  klasy gimnazjalne:

I miejsce zdobyła Natalia Skoczeń – kl. III a  – uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Wojciechowicz.

II miejsce  - Jakub Podrażka -  kl. III a – ucznia do konkursu przygotowała  pani Barbara Wojciechowicz.

Wyróżnienie – Klaudia Jaworska – kl. III b – uczennicę do konkursu przygotowała pani Anna Brzostek.

W konkursie naszą szkołę reprezentowały również: Maja Kacprzyk – kl. IV a, Wiktoria Budna – kl. VI, Weronika Kołodziejczyk – kl. VII, Julia Skarzyńska – kl. III b.

Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie  książki pt. „Pasja”.

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Podziękowania dla nauczycieli za zaangażowanie i trud włożony przygotowania do konkursu.