p     p2

p3     p4

p6     p1

18 maja obchodziliśmy rocznicę urodzin patrona naszej szkoły. W tym celu udaliśmy się pod pomnik, aby zapalić znicze i okazać wdzięczność Bogu za dar Wielkiego Polaka.

Pan dyrektor Dariusz Morawski przypomniał uczniom, iż 98 lat temu, 18 maja 1920 roku wadowicka ziemia wydała na świat przyszłego Papieża – świętego Jana Pawła II. To tam młody Karol Wojtyła dorastał i dojrzewał do powołania, które zaowocowało podjęciem decyzji o wstąpieniu na drogę kapłańską, a następnie, za przyczyną Ducha Świętego, poprowadziło Go jako pasterza Kościoła w Polsce i na świecie.
Zwrócił uwagę na fakt, że w tym roku przypada 40. rocznica wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę św. Piotra, a za 2 lata będziemy obchodzić Jego setną rocznicę urodzin. Dodał, iż powinniśmy jak najlepiej wykorzystać ten czas i już teraz rozpocząć przygotowania do tych ważnych wydarzeń.