3maja1     3maja2

3maja3     3maja4

27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 227 rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 maja. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie i nauczyciele obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez Pana Remigiusza Trembowskiego. W prezentacji przedstawione zostały wydarzenia związane z działaniami Sejmu Wielkiego, okoliczności uchwalenia Konstytucji, postacie jej twórców: Stanisława Małachowskiego, Ignacego Potockiego, Stanisława Staszica, Hugo Kołłątaja, ostatniego króla Rzeczypospolitej - Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po zakończeniu prezentacji  - Dyrektor Szkoły – Pan Dariusz Morawski podziękował za przygotowanie i przedstawienie prezentacji. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na znaczenie walki pokoleń Polaków o wolność, tradycji Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 Maja.