ks1     ks2

ks3     ks4

W dniu 13 kwietnia rozstrzygnięto i wręczono nagrody za plastyczny konkurs biblioteczny „W krainie Królowej Śniegu”, który ogłoszony i przeprowadzony został w marcu w klasie III SP.  Prace konkursowe wykonane były w oparciu o przeczytaną baśń Ch. H. Andersena „Królowa Śniegu”. Głównym założeniem konkursu było zapamiętanie i uwrażliwienie uczniów na trzy piękne przesłania, które zawiera ten tajemniczy, pełen magii utwór. Pierwszym z nich jest wielka siła miłości, która jest w stanie przezwyciężyć wszystko, lecz tylko wtedy, kiedy pozbawiona jest egoizmu. Kolejne przesłanie mówi o tym, że nie wolno nam patrzeć na świat tak, jak gdyby w naszym oku tkwił odłamek szatańskiego zwierciadła. Trzeba widzieć wszystko to, co jest piękne w drugim człowieku, a także w otaczającej nas przyrodzie, ponieważ dopiero wówczas będziemy naprawdę szczęśliwi. Trzecie przesłanie przekazuje, że prawdziwy i szczery przyjaciel nigdy nas nie opuści w potrzebie, nie możemy zostawić ludzi, którzy nam zaufali i obdarzyli nas swoją przyjaźnią. Wszystkie prace wykonane przez uczniów były na wysokim poziomie, jednak najciekawszą, okazała się praca  Bartosza Iwańskiego, który zajął I miejsce. Drugie miejsce otrzymał Adrian Grądzki, natomiast  trzecie - Oliwier Stepnowski. W konkursie wyróżniono również prace  Katarzyny Górskiej oraz Mateusza Michalskiego. Zwycięzcy z rąk Dyrektora Dariusza Morawskiego otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom wręczono podziękowania za udział oraz nagrody pocieszenia. Wszystkim złożono podziękowania  i serdeczne gratulacje.