policja n1     policja n2

16 marca 2018 roku w naszej szkole w ramach kampanii NARKOTYKI, DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA! Prowadzonej pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu, odbyło się spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej adresowane do grona pedagogicznego, rodziców oraz młodzieży klasy VII szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych.

Głównym celem spotkania było zwiększenie poziomu wiedzy nauczycieli, rodziców i uczniów o zagrożeniach, jakie związane są z narkotykami i dopalaczami, o instytucjach niosących pomoc, a także kształtowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat negatywnego wpływu środków odurzających na człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych.

Wiedza młodych ludzi na temat różnego rodzaju środków psychoaktywnych przeważnie opiera się na mitach krążących wśród rówieśników. Z reguły zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw wynikających z zażywania narkotyków, wychodzą jednak z założenia, że potrafią nad tym zapanować. Ponadto coraz więcej młodzieży, ich rodziców i wychowawców potrzebuje profesjonalnej pomocy związanej z problemami wieku dorastania oraz nadużywaniem środków psychoaktywnych.

Pozostaje mieć nadzieję, iż podejmowane działania są istotnym elementem profilaktyki ukierunkowanej na rozwijanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za rówieśników.