in1     in2

6 lutego 2018 roku w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej zostały wręczone statuetki i przyznane tytuły „Invictusa 2017 roku” osobom, które pracą oraz postawą moralną poświęcają się dla dobra ogółu i zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy w swoich pracach opisywali działalność mieszkańców powiatu ostrowskiego, zasługujących na to zaszczytne wyróżnienie.

Laureatami konkursu zostali uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie:

- w kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Mikołaj Rydel kl. VI

III miejsce – Anna Pieńkowska kl. VI

- w kategorii oddziałów gimnazjalnych:

I miejsce – Oliwia Zadrożna kl. IIa

II miejsce – Anna Godlewska kl. IIIb

III miejsce – Paula Nicole Szewczyk kl. IIb

Podczas uroczystej gali otrzymali z rąk starosty powiatu ostrowskiego, pana Zbigniewa Kamińskiego, pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

Tytułem Invictusa 2017 roku została uhonorowana pochodząca z Gminy Wąsewo siostra zakonna Teresa Leonik, która od 26 lat jest misjonarką na Madagaskarze. Jej działalność opisała Oliwia Zadrożna.

W konkursie wzięli udział również: Amelia Wojciechowicz-kl. IVa, Wiktoria Budna kl. VI, Jakub Świderek kl. VI, Natalia Kryspin IIa, Piotr Pieńkowski kl. IIb, Natalia Skoczeń kl. IIIa, Julia Skarzyńska kl. IIIb, Klaudia Jaworska kl. IIIb.

Opiekunami uczniów były panie: Barbara Wojciechowicz i Anna Brzostek.

Serdeczne gratulacje dla laureatów konkursu i ich opiekunów.